2016 Milan Show

موسسه فیروزکوه با افتخار، بخش جدید جوایز دیزاین قالین ۲۰۲۱ را معرفی می کند، "جایزه بهترین طراح جوان" این مسابقه میان تمام دانش آموزان فعلی و یا گذشته در بخش دیزاین در جهان برگزار می شود.

جوایز طراحی قالین – این جوایز با همکاری مجله های کاور COVER و هالی HALI برگزار می شود و سالانه در نمایشگاه تجارتی دوماتیکس DOMOTEX در هانوفر، جرمنی ، برای بهترین دیزاینر های قالین در بخش دیزاین معاصر اهدا می گردد.

از تمام شرکت کنند گان "جایزه بهترین طراح جوان" دعوت به عمل می آید تا طرح های خود را برای بررسی بفرستند که این طرح ها توسط قالین بافان تحت حمایت موسسه فیروزکوه تولید می شوند. طرحی برنده خواهد شد که یک مفهوم اصلی، خلاق و همچنان روش های تولید قالین در افغانستان را مد نظر گرفته باشد.

مرحله اول پروسه داوری است تمام طرح ها باید قبل از این تاریخ فرستاده شود. هییت داوری سه طرح قالین را انتخاب می کنند و این سه طرح توسط قالین بافان موسسه فیروزکوه تولید می شود تا در نمایشگاه تجارتی دوماتکس (DOMOTEX 2021) به نمایش گذاشته شود. برنده طی یک مراسم ویژه در روز آخر نمایشگاه معرفی خواهد شد.

ارسال طرح ها:

برای معلومات مزید و دریافت فورم شمولیت امروز به شماره های. ۰۷۹۸۶۶۹۸۴۵- ۰۷۰۵۰۵۳۲۳۷و یا ایمل designcentre@turquoisemountain.org به تماس شوید.

Christopher Farr In The Making Dan Weill Photography 166

شرایط:

سن اشتراک کننده باید ۳۰ سال و یا کمتر باشد.

دیزاین باید قبل از تاریخ ۲۰ سرطان سال جاری که مصادف است با تاریخ ۱۰ جولای سال میلادی با فورم شمولیت تان تحویل بخش دیراین سنتر یا مرکذ طراحی موسسه فیروزکوه گردد.

دیزاین میتواند به فارمت های jpg, bmp, pdf و یا ورق گرافیک باشد.

برای طرح های انتخاب شده الی تاریخ ۷ سنبله مصادف با تاریخ ۲۸ اگست سال جاری خبر داده می شود.

صنعت قالین در افغانستان

قالین بافی در قلب فرهنگ افغانستان قرار دارد. الیاف بلند، الیاف بلند پشم غزنی، سبزیجات طبیعی و رنگهای معدنی، دستان ماهر و انواع تکنیک های قالین بافی منطقه ، خصوصیت منحصر به فرد برای قالین های ساخت افغانستان داده است. اما، درگیری های چهار دهه اخیر در افغانستان، قالین افغانی را برای خریداران بین المللی تقریبا غیر قابل دسترس ساخته است. تولید کننده گان افغانی در انزوا کار کرده اند و از پیشرفت در استاندارد های تولید دور نگه داشته شده اند.

موسسه فیروزکوه برای از بین بردن این انزوا کار می کند و بافندگان افغانی را با خریداران بین المللی وصل می کند. بافندگان تحت حمایت ما اکنون برای مشتری های جهانی قالین های دست بافت با رنگ های طبیعی تولید می کنند، مزد منصفانه بدست میاورند و همچنان شرایط کاری آنها ایمن و تضمین شده می باشد. آنها همچنین کمک می کنند تا فرهنگ قدیمی صنعت قالین را در افغانستان حفظ کنند.

2019 hali fair event 17

موسسه فیروز کوه در سال ۲۰۰۶ برای احیای مناطقتاریخی ، صنایع دستی، ایجاد شغل و مهارت های هنریتاسیس گردید. از سال ۲۰۰۶ تا حال، موسسه فیروزکوه بیش از ۶۰۰۰ صنعتگرو بناکار را آموزش داده است، ۱۵۰ ساختمان تاریخی در شهر قدیمی کابل را مرمت و بازسازی نموده، خدمات صحی برای بیش از ۱۳۶۰۰ بیمار در کلینیک فیروزکوه ارایه داده و همچنان نمایشگاه های بزرگ بین المللی از سمیتسونیان گالری Smithsonian Gallery در واشنگتن تا به قصر بکینگهام Buckingham Palace در لندن را برگزار کرده است. اکنون ما بیش از ۵۰ تجارت کوچک در افغانستان، میانمار و خاورمیانه بوجود آورده ایم که این نسل جدید کارآفرینان صنعتگر نه تنها نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشورهای خود دارند بلکه فرهنگ ها و سنت های منحصر به فرد خود را نیز حفظ می کنند.

مجله کاور (COVER): یک مجله اختصاصی برای آخرین مود ها، محصولات، نوآوری ها در قالین های دست بافت، و منسوجات منازل است، که هر سه ماه به نشر می رسد. این مجله یک نشریه پیشتاز، به سرعت در حال توسعه در بخش خلاقیت می باشد. از زمان راه اندازی مجله در سال ۲۰۰۵ بدینسو تعداد بی شماری از طراحان ، برند های بزرگ و محصولات جدید، مصاحبه های روشنگرانه با بازیکنان اصلی حوزه و تحلیل همه جانبه از بازار را نشر نموده. ویژه گی های قابل توجه مجله نمایانگر الهام بخش ترین مساکن رهایشی در جهان است.

در کنار مجله کاور ، انتشارات هالی (HALI) لمیتید، همچنان مجله هالی را تولید می کند که در آن به هنر قالین های قدیمی و مدرن و منسوجات از سراسر جهان می پردازد.

نمایشگاه دوماتکس DOMOTEX بیش ازسی سال از غرفه داران صنعت قالین و در ارایه و فروش محصولات شان در پرفروش ترین بازارهای جهان پشتیبانی می کند. این برنامه ها گردهمایی تولید کنندگان و بازدیدکنندگان از سراسر جهان را فراهم کرده است و مکانی بهترین برای ملاقات ها، انجام تجارت، آشنایی با آخرین مود ها، و همچنان فرصت های بی شماری برای سفارش گرفتن را فراهم کرده است. دوماتکس به عنوان یک برند بین المللی پویا متعلق به گروپ کمپنی های دویچه مسی مستقر در هانوفر آلمان است. دوماتیکس توسط دو نمایشگاه بین المللی تجسم یافته است که هر کدام تمرکز منطقه ای، نمایشگاه ها و بازدیدکنندگان متفاوتی دارند. دوماتکس آسیا/چینا فلور و دوماتکس ترکیه.